Strażacy z OSP Legionowo oddali krew dla Roberta Makaruka

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie od kilku dni apelują o oddawanie krwi, dla ciężko chorego 16-letniego Roberta Makaruka. Chłopak jest bratem jednego ze strażaków. Młody legionowianin walczy z białaczką. 

Brat Roberta – Paweł Makaruk, znany jest naszym czytelnikom jako odważny 18 latek, który z płonącego mieszkania, ewakuował rodzinę z małymi dziećmi. O bohaterskiej postawi pisaliśmy tutaj i tutajPrezydent Legionowa Roman Smogorzewski podczas wigilii w OSP Legionowo, wręczył młodemu strażakowi list z podziękowaniami za wzorową postawę i uratowanie ludzi przed pożarem.

Dziś jednak w rodzinie strażaka trwa walka o życie młodszego Roberta. 16-latek walczy z chorobą białaczki. Potrzeba jest transfuzja krwi. W związku z tym strażacy postanowili zaangażować się w pomoc i nagłośnić apel o oddawanie krwi.

KREW

W środę (3.02) druhowie z OSP Legionowie przyjechali do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Dworze Mazowieckim, aby oddać krew dla walczącego o życie 16-latka.


Każdy z naszych czytelników kto ukończył 18 lat i jest zdrowy, nie chorował w ostatnim czasie, może przybyć do Nowego Dworu Mazowieckiego na ulicę Paderewskiego (obok przychodni zdrowia) i oddać krew informując, że jest ona dla Roberta Makaruka z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Mieszkańcy Legionowa będą mogli krew oddać pod legionowskim Ratuszem w sobotę 13 lutego.

13

Dzień wcześniej można będzie oddać krew w jednostce wojskowej w Olszewnicy Starej.

Brushed Aluminium Silver Shiny Plate

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.