Legionowo: Podpalony wózek. Mieszkańców ewakuował 18 latek

W niedzielę (25.10) o godzienie 00:15 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w bloku przy ulicy Olszankowej C  w Legionowie. 

Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Legionowo oraz OSP Legionowo. Po przybyciu pod wskazany adres, zastano zadymienie na klatce schodowej oraz około 15 osób ewakuowanych przy pomocy dzielnego 18 latka, który nie zawahał się wynieść z mieszkania, które sąsiadowało z płonącymi drzwiami, rocznej dziewczynki i 5 letniego chłopca. Młodzieńcowi pomagali inni członkowie jego rodziny.

Strażacy po rozwinięciu linii gaśniczej, podali prąd wody i przelali pogorzelisko, które ugasili mieszkańcy, jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Jeden z mężczyzn podczas gaszenia poparzył się, dlatego na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Prawdopodobnie było to podpalenie wózka dziecięcego stojącego przy drewnianych drzwiach wejściowych, które również spłonęły.  Na koniec strażacy przewietrzyli mieszkania i powrócili do koszar.

O tym kim był bohaterski 18 latek i dlaczego nie bał się ognia,  już jutro w specjalnym wywiadzie. 

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
479M26 – OSP Legionowo
01-171 – Zespół Ratownictwa Medycznego
KPP Legionowo

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.