Znęcał się nad konkubiną, groził jej synowi

Zatrzymany przez policjantów z Jabłonny 77-latek podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad konkubiną oraz groźby wobec jej syna. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i odpowie za swoje zachowanie przed sądem. W celu zapewnienia prawidłowego toku postępowania prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu mundurowi z Jabłonny zostali skierowani na interwencję w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Na miejscu, w rozmowie z partnerką i pasierbem awanturnika, ustalili, że 77 –latek od kilku lat znęca się, zarówno psychicznie, jak i fizycznie nad kobietą. Z jej relacji wynikało, że bardzo często, będąc pod wpływem alkoholu, wszczyna awantury, podczas których używa słów wulgarnych pod jej adresem, popycha i szarpie. W dniu interwencji pokrzywdzona został uderzona prze partnera drewnianym młotkiem w głowę. Mężczyzna groził także pozbawieniem życia pełnoletniemu pasierbowi.

77-latek został przez funkcjonariuszy zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Śledczy od pokrzywdzonych przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.