Zmiany w powiatowych przewozach autobusowych od 2023 roku

Powiat Legionowski, wzorem lat ubiegłych, również w 2023 roku planuje na terenie wszystkich gmin realizować powiatowe, autobusowe przewozy pasażerskie na liniach 7 P, 8 P, 9 P i 10 P. Zgodnie z sugestiami zarówno lokalnych samorządowców jak i użytkowników linii oraz wziąwszy pod uwagę stworzenie nowej infrastruktury przystankowej, na poszczególnych trasach zostają wprowadzone niewielkie korekty.

Od stycznia 2023 roku obowiązywać będą również nowe rozkłady jazdy.

Linia nr 7 P nie zmienia swojej trasy. Utrzymane zostaje 18 kursów w dni robocze i 5 kursów w soboty. Korekta rozkładu jazdy w przypadku tej linii jest kosmetyczna (opóźniony został między innymi odjazd ostatniego autobusu spod Centrum Komunikacyjnego w Legionowie).

Linia nr 8 P od stycznia pojedzie w Łajskach dodatkowo przez ul. Nowodworską do ul. Suwalnej, dalej ulicą Suwalną do ul. Szarych Szeregów i Starostwa Powiatowego w Legionowie, gdzie zawróci i pojedzie według dotychczasowej trasy do Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Utrzymane zostaje 7 kursów w dni powszednie i 2 kursy w soboty.

Zmiany na linii nr 9 P polegać będą od nowego roku na skierowaniu autobusów dodatkowo przez Janówek Drugi (aby dać możliwość dojazdu mieszkańcom do stacji kolejowej w tej miejscowości) oraz osiedle Nadzorcówka. Tym samym linia zostanie nieco wydłużona, aby poprawić dostępność dla mieszkańców zachodniej części Gminy Jabłonna. Również i w tym przypadku zostaje utrzymana dotychczasowa liczba kursów (5 w dni powszednie).

Linia nr 10 P jak dotychczas dowozić będzie przede wszystkim uczniów do siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym. W ramach korekty trasy nie skręci od razu na rondzie w Łajskach w stronę Michałowa – Reginowa, ale pojedzie ulicą Nowodworską i ul. Suwalną do centrum przesiadkowego Olszankowa. Następnie ul. Szarych Szeregów, Fabryczną i Kościelną autobusy pojadą do ronda w Łajskach, gdzie skierują się na dotychczasową trasę w stronę Stanisławowa. Tym samym poprawi się dojazd mieszkańców Łajsk oraz Osiedla Młodych w Legionowie, zarówno do wspomnianego Liceum, jak również do zespołu szkolno-przedszkolnego w Łajskach. Utrzymane zostaje 7 kursów w dni powszednie.

Przejazdy na wszystkich liniach autobusowych, dla których organizatorem jest powiat legionowski, tj. linie o numerach 7 P, 8 P, 9 P i 10 P będą również w roku 2023 bezpłatne dla wszystkich ich użytkowników.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.