Nowy wóz w OSP Legionowo

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie otrzymali fabrycznie nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy. Został on dostarczony przez firmę FHUP PERFEKT, która wygrała przetarg opiewający na kwotę prawie 330 tysięcy złotych. Samochód jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania OSP-2022 w kwocie 80 tys. złotych. Pojazd spełniła wszystkie niezbędne wymagania druhów.

Pojazd dostarczony do Ochotniczej Straży Pożarnej dysponuje między innymi:
– podwoziem z napędem 4×4 na obie osie. Dodatkowo podwozie wyposażone w fabryczną, mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego osi tylnej oraz automatyczny system asystenta zjazdu ze wzniesienia,
– kabiną czterodrzwiową sześcioosobową w układzie miejsc 1+1+4,
– podnoszonym masztem oświetleniowym zasilanym z samochodowej instalacji elektrycznej 12V wraz z obrotową głowicą świetlną w technologii LED,
– elektryczną wyciągarkę linową o uciągu min. 5400 kg wraz z liną stalową o długości min 30 m,
– agregatem wysokociśnieniowy wodno-pianowym zabudowanym w ramie szkieletowej aluminiowej,
– zabudową z miejscem na specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy,
– zbiornikiem wody o pojemności około 300 litrów z wydzieloną dodatkową przestrzenią o pojemności minimum 30 litrów na środek pianotwórczy.

Pojazd, który trafił do naszych druhów to jeden z dowodów uznania za ich bezinteresowność, profesjonalizm działania, ofiarną służbę i zaangażowanie podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Jestem przekonany, że nowy samochód, przyczyni się do podniesienia ich zdolności operacyjno – bojowych, a tym samym do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Pamiętajmy, że nasi druhowie to ludzie, na których zawsze można polegać – mówi Roman Smogorzewski, prezydent miasta Legionowo.

Podczas uroczystości przekazania pojazdu członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie przekazali na ręce prezydenta statuetkę z serdecznymi podziękowaniami za zaangażowanie w rozwój Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.