Zegrze: Największy turnus w jednostce

271 ochotników (w tym 54 kobiet) zostało przyjętych do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu. Przed nimi cztery miesiące intensywnego szkolenia.

Ochotnicy do odbywania służby przygotowawczej stawili się 5 i 6 maja br. zgodnie z kartami powołania. II turnus jest największy pod względem liczby przyjętych osób w historii zegrzyńskiego ośrodka szkolenia. Na początku stawiali się oni na biurze przepustek, gdzie był zorganizowany punkt ewidencji stawiennictwa. Następnie łącznicy zaprowadzili ich do punktu żywienia, później do punktu przyjęcia osób, gdzie potwierdzili swoje dane osobowe, a także zostali ujęci w ewidencji ośrodka, a na za samym końcu czekał na nich punkt logistyczny z m.in. fryzjerem i lekarzem. Tam też pod okiem logistyków, także przymierzali mundury, dopasowywali berety i wojskowe buty. Ostatnim etapem przyjęcia do służby był przemarsz na pododdział, który przez najbliższe miesiące będzie ich drugim domem. „Chęć rozwijania się zawodowo w służbie wojskowej” powiedział Kacper z Komorowa (21l.) zapytany o powód zgłoszenia się na ochotnika do wojska. Natomiast Bartłomiej (23l.) z Morąga podjął tę ważną decyzję, ponieważ było to dla niego: „Spełnienie dziecięcych marzeń. Chęć robienia czegoś wyjątkowego.” Jest to z pewnością dla wielu z nich początek ciekawej i interesującej przygody z wojskiem.

Ochotnicy stali się żołnierzami, otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli szkolenie w ramach II w 2015 roku turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). W ostatnim miesiącu będą mogli składać wnioski o zawarcie kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach NSR. Kolejnym krokiem będzie przysięga wojskowa, której słowa wypowiedzą 3 czerwca br. po ponad trzech tygodniach intensywnego szkolenia.

Tekst i foto: kpt. Krzysztof Baran

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.