Legionowo: Zamknięty przejazd kolejowy

Przedstawiciele PKP PLK zamknęli dzisiaj (8.05) dla ruchu pieszego i samochodowego przejazd kolejowy na ulicy Parkowej/Wyszyńskiego. By ułatwić komunikację mieszkańcom, Urząd Miasta Legionowo uruchomił linię dowozową. Od 4 maja na trasie stacja PKP Legionowo – ulica Narutowicza kursuje bezpłatny autobus.

Tak jak wcześniej zapowiadały Polskie Koleje Państwowe PLK ze względu na przepisy kolejowe i duże prędkości pociągów, zlikwidowały przejazd i przejście dla pieszych w poziomie szyn w ulicy Wyszyńskiego/Parkowej. 8 maja po godzinie 9.00 dokonały formalnej likwidacji przejazdu w ulicach Parkowa -Wyszyńskiego. Teraz kolejnym krokiem będzie przekazanie wykonawcy placu budowy, aby mógł przystąpić do prac rozbiórkowych. Firma remontowa ustawiła już bariery, które uniemożliwiają przejazd przez torowisko. Policja oraz Straż Miejska, by zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, kieruje ruchem drogowym i informuje o przygotowanych objazdach. Urząd Miasta wywiesi także bannery i billboardy informujące o najbliższych przeprawach przez tory.

Objazdy dla zmotoryzowanych

By przedostać się na teren III Parceli kierujący pojazdami oraz rowerzyści będą mogli korzystać z położonego w pobliżu tunelu w ciągu Alei Róż i ul. Krakowskiej. W zależności od celu podróży mogą wybrać również przejazd wiaduktem na ulicy Warszawskiej lub przejazd na ulicy Polnej.

Którędy piesi?

By pokonać tory piesi mogą korzystać z przejścia na Kozłówce lub przejść podziemnych przy stacjach Legionowo i Legionowo-Przystanek. Po zakończeniu prac rozbiórkowych na plac budowy zostanie wprowadzony wykonawca, który na zlecenie Starostwa Powiatowego wybuduje kładkę pieszo-rowerową w miejscu dawnego przejazdu.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.