Za znęcanie się nad dziećmi trafiła do aresztu

Zaangażowanie jabłonowskich policjantów i legionowskiej prokuratury przyczyniło się do szybkiego zastosowania tymczasowego aresztu wobec 31-letniej kobiety, która znęcała się psychicznie i fizycznie nad dwójką swoich dzieci. Teraz najbliższy miesiąc spędzi za kratkami.

Kilka dni temu do jabłonowskich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego przez matkę nad dwójką swoich dzieci: dziewczynką w wieku 11 lat i o cztery lata młodszym chłopcem. O całej sytuacji policjanci dowiedzieli się od zaniepokojonych zachowaniem kobiety sąsiadów. Kiedy policyjny patrol przyjechał na miejsce dzieci przebywały w domu same. Ich matka zjawiła się w miejscu zamieszkania po kilkunastu minutach. Była pijana, badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Z ustaleń, jakie poczynili policjanci oraz prokurator nadzorujący postępowanie, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynika, że kobieta najprawdopodobniej od trzech miesięcy znęcała się nad dziećmi fizycznie i psychicznie. Według ustaleń śledczych 31-latka wielokrotnie krzyczała, wyzywała, poniżała, krytykowała, ośmieszała oraz biła dzieci. Dzieci był też zaniedbane, nie miały zapewnionych posiłków. Prokurator przedstawił mieszkance Jabłonny zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Teraz najbliższy miesiąc 31-latka spędzi za kratami. Dzieci zostały umieszczone w ośrodkach opiekuńczych i są już bezpieczne. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.