Nie wrócił do ośrodka a w plecaku miał narkotyki

Policjanci z Legionowa zatrzymali poszukiwanego nieletniego, u którego w plecaku ujawnili środki odurzające oraz wagę. 13-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie zajęli się nim policjanci z zespołu ds. nieletnich. Po zakończeniu czynności w komendzie nieletni został przewieziony do placówki wychowawczej zgodnie z wcześniejszą decyzją Sądu Rodzinnego.

W piątek policjanci z legionowskiej komendy otrzymali informację, iż 13-latek, który nie powrócił do ośrodka wychowawczego po wakacyjnej przepustce, obecnie może przebywać w miejscu zamieszkania. Natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali zaskoczonego widokiem policyjnych mundurów chłopca. Nieletni został zatrzymany. Podczas kontroli plecaka, który posiadał ze sobą mundurowi ujawnili wagę i torebkę z białym proszkiem. Tester potwierdził, iż są to środki odurzające w postaci metamfetaminy.

13-latek trafił do komendy, gdzie zajęli się nim policjanci z zespołu ds. nieletnich. Po sprzędzeniu niezbędnej dokumentacji chłopiec został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, do którego nie powrócił po wakacyjnej przepustce. Sprawą posiadania przez nastolatka środków odurzających zajmie się teraz Sąd Rodzinny, do którego policjanci już przekazali materiały sprawy.

Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Eksperymentowania przez młodzież np. z papierosami czy alkoholem, w przypadku osoby poniżej 18 roku życia stanowi demoralizacje, natomiast posiadanie narkotyków jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi czyn karalny.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.