Wyśpiewany sukces Promyków

W piątek, 22 maja, w Sali Widowiskowej Domu Kultury ARSUS w Warszawie odbył się konkurs laureatów oraz wręczenie nagród dla najlepszych wykonawców XIII Przeglądu Piosenkarskiego „TULIPANADA 2015”. Jednym z nagrodzonych był Zespół Tańca Ludowego „PROMYKI”, który tym razem spróbował swoich sił w śpiewie.

„Promyki” wyśpiewały I i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych. Warte uwagi jest, że do tegorocznego konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – ponad 300 uczestników (solistów, zespoły wokalno – instrumentalne, chóry ) z Warszawy i okolic.

W I etapie przesłuchań nasz Zespół wystąpił z dwiema grupami: młodszą (7-12 lat), która zaprezentowała piosenkę „Katarynka” oraz starszą (12-18 lat) z piosenką „Koziry”.

Decyzją jury zarówno jedna jak i druga grupa awansowały do II etapu przesłuchań. W tym etapie zgodnie z regulaminem należało zaprezentować inny repertuar. Dlatego też młodsza grupa zaprezentowała piosenkę „W moim ogródeczku” a starsza wiązankę piosenek góralskich.

Również i te prezentacje spotkały się z  uznaniem wśród członków jury, bo jak się okazało najmłodsze Promyki pokonały wszystkich w swojej kategorii zajmując I miejsce a starsza grupa wywalczyła III miejsce. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, dla Pana Dariusza Golca, który odpowiedzialny jest za przygotowanie wokalne naszych tancerzy oraz Pana Przemysława Marcyniaka, który stworzył aranżację naszych piosenek.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.