Legionowo: Spotkanie na rzecz bezpieczeństwa dziecka i rodziny

Wczoraj w legionowskim ratuszu odbyło się drugie spotkanie policjantów z dyrektorami szkół gimnazjalnych i średnich z naszego powiatu. Tym razem w naradzie uczestniczyli przedstawiciele Sądu Rejonowego oraz instytucji pomocowych. Podczas spotkania poruszono wiele tematów, między innymi uzgodnienia form współpracy na rzecz bezpieczeństwa dziecka i rodziny.

19 marca br.  Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion był inicjatorem spotkania w komendzie dyrektorów szkół gimnazjalnych oraz średnich z powiatu legionowskiego. Wówczas uczestnicy narady mieli wiele pytań nie tylko do Policji, ale też i innych instytucji mi.n. sądu, straży miejskiej, ośrodka pomocy społecznej. Inspektor Waldemar Perdion obiecał zorganizowanie kolejnego spotkania tym razem w szerszym gronie.

Wczoraj do takiego spotkania doszło o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Legionowie. Tematem przewodnim było „Bezpieczeństwo uczniów. Czyny karane popełniane przez nieletnich. Procedury postepowania nauczycieli”. W spotkaniu uczestniczyli sędzia Dorota Hańczyc-Górska przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Legionowie oraz sędzia Danuta Rzeczkowska.

Ponadto udział wzięli przedstawiciele oświaty w powiecie legionowskim, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjaklnych, przedstawicieli instytucji pomocowych: Straży Miejskiej, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Legionowie, a także policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Polcji w Legionowie inspektorem Waldemarem Perdionem, Zastepcą Komendanta młodszym inspektorem Jackiem Zaczkowskim oraz komendantami Komisariatów Policji w Jabłonnie, Serocku, Wieliszewie i Nieporęcie.

Po zaprezentowaniu przez policjantów prezentacji multimedialnej  i wystąpieniach gości uczestnicy przeszli do dyskusji i zadawania pytań.

Spotkanie miało na celu wypracowanie najlepszych form współdziałania na rzecz bezpieczeństwa uczniów i rodziny.

Jak zapowiedzieli uczestnicy narady wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego zostaną uszegółowine  kwestie współpracy.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.