Co najmłodsi wiedzą o pracy strażnika miejskiego?

Strażnicy Straży Miejskiej w Legionowie, Krzysztof Śliwa i Tomasz Wawer, uczestniczyli w spotkaniu mającym na celu przybliżenie dzieciom charakteru pracy strażnika miejskiego oraz bezpiecznego zachowania się dzieci w ruchu. Pogadanka miała miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie a słuchaczami były klasy pierwsze.

Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Uświadomiono im jak ważne jest przestrzeganie prawideł, które należy przestrzegać nawet przy zielonym świetle, czyli wtedy kiedy praktycznie powinniśmy czuć się niezagrożonym. Uczulono również najmłodszych jak znaczące jest jeżdżenie rowerem w kasku i jakie konsekwencje rodzi jego brak.

Najwięcej jednak emocji i zainteresowania wzbudziła praca strażnika miejskiego i jego wyposażenie. Młodzi ludzie usłyszeli o naszych zadaniach, prawach i obowiązkach. Dowiedzieli się co robimy na co dzień aby w naszym mieście żyło się lepiej i czyściej. Mogli porozmawiać przez krótkofalówkę (walkie-talkie), pomachać tarczą sygnałową, zobaczyć prawdziwe kajdanki czy też założyć mundur.

Na koniec pierwszoklasiści dostali w prezencie od nas samozaciskowe opaski odblaskowe poprawiające widoczność na drodze.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.