Wsparcie finansowe dla druhów strażaków

Ponad 132 tys. zł dofinansowania otrzymały łącznie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatów legionowskiego i nowodworskiego. Wsparcie zostanie przeznaczone na zakup sprzętu, wyposażenia i środków ochrony indywidualnej. Umowy w tej sprawie podpisano 20 września, w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Jednostki z terenu powiatu legionowskiego – OSP Legionowo, OSP Serock, OSP Wieliszew, OSP Kałuszyn, OSP Skrzeszew – otrzymały w sumie 99 290,00 zł. Druhowie nie ukrywają, że te pieniądze bardzo się im przydadzą, i cieszą się, że ich wnioski WFOŚiGW rozpatrzył pozytywnie. – Jesteśmy bardzo wdzięczni. To duży zastrzyk gotówki, który wzmocni nasz potencjał. W przypadku mojej jednostki środki zostaną przeznaczone na zakup odzieży ochronnej, dzięki której strażacy będą bezpieczniejsi i bardziej efektywni w swojej pracy – mówi Bartłomiej Trzaskoma, prezes OSP w Kałuszynie.

Umowy z przedstawicielami poszczególnych jednostek podpisywała zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW Kamila Mokrzycka, która zwróciła się do zgormadzonych: Gratuluję pozyskanych funduszy, gratuluję dobrze napisanych wniosków. Na terenie Mazowsza wpłynęło ponad tysiąc wniosków, jeżeli chodzi o kwestie doposażenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i państwo znaleźliście się w tej grupie, która została zarekomendowana przez Komendanta Wojewódzkiego PSP. Cieszę się, że Wojewódzki Fundusz może przyczynić się do rozwoju państwa jednostek.

W 2021 roku WFOŚiGW zaplanował ponad 3 mln zł na doposażenie OSP z terenu województwa mazowieckiego, a 1,3 mln zł przeznaczy na wsparcie młodzieżowych drużyn OSP. Kolejne 3 mln zł Fundusz przekaże na termomodernizację budynków OSP.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.