Serock: Spotkanie z uczniami w sprawie bezpieczeństwa na drodze

Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku odbyły się spotkania uczniów wszystkich klas pierwszych z policjantami. Dodatkową atrakcją dla uczestników był udział pluszowej maskotki. Dzieciom została przekazana wiedza z zakresu bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych jak i poruszania się po drodze rowerem czy na hulajnodze. Uczniowie do domów wrócili z odblaskami i obiecali, że będą one ich stałym elementem ubioru.

Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku odbyły się spotkania policjantów z uczniami klas pierwszych. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną mł. asp. Agata Halicka oraz dzielnicowy z Serocka asp. Marcin Matusiak przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych jak i poruszania się po drodze rowerem.

Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był udział pluszowej maskotki. Mundurowi mówili o tym, jak być widocznym na drodze dla innych uczestników ruchu. Przypomnieli też jak należy się właściwie zachować na drodze jako rowerzysta, a także jak ważnym elementem wyposażenia rowerzysty jest kask. Dzieci doskonale odpowiadały na zadawane im pytania, a także same miały wiele cennych uwag i spostrzeżeń.

Na koniec spotkania pierwszoklasiści mieli możliwość zaprezentowania zdobytej wiedzy. Dzieci razem z maskotką zaprezentowały policjantom jak przechodzą przez przejście dla pieszych.

Podczas zajęć uczniowie otrzymali paski odblaskowe oraz drobne upominki. Funkcjonariusze mają nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w ciągu całego roku szkolnego w szkole, domu i na podwórku.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.