Wieliszew: Potrącony motorowerzysta

W środę (22.07) doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w Wieliszewie. Kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście na skrzyżowaniu ulic, gdzie oznaczenie dróg jednoznacznie wskazuje pierwszeństwo. Dwie młode osoby, które podróżowały jednośladem trafiły do szpitala.

 Około godz. 18.30 w środę na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z ul. Przedpełskiego w Wieliszewie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagenem transporterem 46-letni Ryszard R. jadący ul. Niepodległości nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem marki Yamacha, którym jechał 16-letni Aleksander S., jego pasażerką była 15-letnia Andżelika Ś. Poszkodowane osoby został przewiezione do szpitala z ogólnymi obrażeniami. Jak ustalili policjanci uczestnicy zdarzenia był trzeźwy.

W nawiązaniu do przedstawionego zdarzenia funkcjonariusze legionowskiej komendy apelują o rozwagę za kierownicą i przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym.

Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę odpowiedzialni są nie tylko za siebie, ale i za innych. Zbyt szybka jazda czy „na podwójnym gazie” niesie za sobą szereg zagrożeń.

Po stronie kierowców najczęstszymi wykroczeniami w stosunku do pieszych, rowerzystów i motocyklistów jest nieustępowanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów. W przypadku motocyklistów, którzy są użytkownikami dróg i poruszają się szybciej od rowerzystów to nie ustąpienie pierwszeństwa, które może zakończyć się tragicznie. Pojazdy poruszające się drogami poprzecznymi mają w świetle obowiązującego prawa obowiązek ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu drogą dla rowerów.

Należy przypomnieć, iż rowerzyści na mocy art. 27 ust. 1a Ustawa Prawo o ruchu drogowym mają również pierwszeństwo przed pojazdami skręcającymi z drogi głównej. Pojazdy te, skręcając w drogę poprzeczną, mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa rowerzystom jadącym na wprost drogą główną – jej jezdnią, czy też po drodze dla rowerów wzdłuż niej.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.