Legionowo Porusza: Europa To My!

W piątek (24.07) Legionowo poruszyło całą Polskę! Dzięki zgłoszeniu mieszkańca naszego miasta – Wojtka Kowalczyka, zmagającego się z chorobą SMA, zostaliśmy uczestnikami konkursu Europa to my. Dostaliśmy się do grupy finalistów, dzięki czemu Legionowo zostało zaprezentowane w porannym programie TVP1.

Konkurs „Europa to my” pokazuje jak dobrze Fundusze Europejskie wykorzystały polskie miasta i jak dzięki temu się rozwinęły. Legionowo zostało zakwalifikowane przez jury złożone ze specjalistów do rundy finałowej. Wszystko dzięki budowie regionalnego centrum sportu i aktywnej rekreacji wraz ze zintegrowanym systemem ścieżek rowerowych w Legionowie.

Podczas programu odbywającego się „na żywo” realizatorów programu zachwyciła nie tylko Arena Legionowo, ale również Park Zdrowia z wyjątkową solankową tężnią. Tam też ostatecznie została przeniesiona część realizowanego programu, gdzie w porannym słońcu ustawiono przenośne studio.

W ramach 40-minutowego czasu antenowego zaprezentowano odbywającą się lekcję jazdy na rolkach. Na dziedzińcu Areny pod okiem instruktora ćwiczyli nie tylko najmłodsi mieszkańcy, ale również dorośli. Arenę odwiedził również strongman Grzegorz Wiśniewski, którego występy obejrzymy już we wrześniu, podczas Akcji. Poruszenie 4

Basia Wymazał, uzdolniona artystycznie mieszkanka miasta stworzyła w krótkim czasie pejzaż z Areną w tle. Natomiast na scenie prym wiodła Sex Bomba, która dała pokaz swoich umiejętności. Jednak najważniejszym gościem był Wojtek Kowalczyk, czyli osoba, która nie tylko zgłosiła Legionowo do konkursu, ale też zachwalała je jako miasto przyjaznych ludzi, na każdym z jego etapów.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.