Zmiany na stanowisku starosty legionowskiego

Jan Grabiec złożył rezygnację z funkcji starosty legionowskiego. Nowym starostą radni wybrali Roberta Wróbla.

Po blisko dziewięciu latach kierowania pracami zarządu powiatu Jan Grabiec złożył podczas dzisiejszej sesji rady powiatu rezygnację z pełnionej funkcji. Powodem jest propozycja objęcia stanowiska w administracji rządowej. Rezygnacja dotychczasowego przewodniczącego zarządu pociągnęła za sobą konieczność wyboru nowego starosty oraz nowego zarządu.

Nowym starostą legionowskim został Robert Wróbel, który od 2010 roku pełnił funkcję wicestarosty. Na tym stanowisku nadzorował kluczowe dla rozwoju powiatu dziedziny, m.in. inwestycje, architekturę i geodezję. Jego kandydaturę poparło 16 z 22 obecnych podczas obrad radnych.

Robert Wróbel z wykształcenia jest inżynierem. Ma wieloletnie doświadczenie samorządowe oraz w zarządzaniu dużymi zespołami ludzkimi i wielomilionowymi projektami, które zdobył pracując w dużych organizacjach w sektorze prywatnym. Jego wybór na starostę legionowskiego gwarantuje kontynuację dotyczasowej pollityki władz powiatu, mającej na celu harmonijny i dynamiczny rozwój regionu.

Radni powołali dziś również nowy zarząd. Wicestarostą został wybrany Jerzy Zaborowski, który od początku bieżącej kadencji piastował stanowisko etatowego członka zarządu. W jego miejsce etatowym członkiem zarządu został radny Michał Kobrzyński, w składzie zarządu pozostali Anna Gajewska i Grzegorz Kubalski.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.