Te zakupy mogą kosztować go nawet 5 lat więzienia

Mieszkaniec stolicy próbował wyjechać wózkiem pełnym zakupów z jednej z placówek handlowych w Jabłonnie. Ujęty przez pracownika sklepu i zatrzymany przez mundurowych już usłyszał zarzut i teraz stanie przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Dzielnicowy jabłonowskiego komisariatu kiedy otrzymał informację o złodzieju ujętym w jednym ze sklepów na terenie gminy natychmiast udał się na miejsce. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 30-letni mieszkaniec Warszawy zabrał z półek sklepowych sporą ilość artykułów spożywczych i z wózkiem wypełnionym po brzegi próbował wyjechać ze sklepu, nie płacąc za zakupy.

Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przestępstwa przez pracownika obiektu i chwilę później zatrzymany przez dzielnicowego, i doprowadzony do komisariatu. Badanie alkomatem 30-latka wskazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec stolicy noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 30-latek usłyszał zarzut kradzieży artykułów spożywczych o wartości blisko 1300 złotych. Teraz o losie 30-latka zdecyduje sąd.

Czynności w tej sprawie nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska/D.K

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.