Rolkarze opanują Legionowo

Już w najbliższą sobotę ulice Legionowa przejmą rolkarze z inicjatywy Nightskating. Po udanym przejeździe w 2023 roku, rolkarzy w tym roku na ulicach Legionowa zobaczymy dwa razy.

W sobotę 15 czerwca odbędzie się druga edycja Nightskating Legionowo, która ma na celu zachęcać do zdrowego trybu życia oraz popularyzowania rolek i wrotek wśród społeczności.

Zależy nam aby z wydarzenia mogło skorzystać jak najwięcej osób, niezależnie od wieku, dlatego przejazd ten podzielony jest na dwa etapy – pierwszy z nich, liczący 4 km, ruszy równo o godzinie 20:00. Jest to ukłon w stronę najmłodszych rolkarzy i wrotkarzy, by razem z nami ruszyli w stronę Legionowa Przystanek, gdzie będzie też okazja pomachać naszym legionowskim strażakom. Między pierwszym a drugim etapem nie będzie żadnej przerwy. Mijając Arenę Legionowo, każdy będzie miał szansę odłączyć się z peletonu w bezpieczny sposób. Od tego momentu rozpoczyna się drugi etap przejazdu, liczący 11 km, gdzie spacerek nabierze znacznie większej prędkości, podczas którego przejedziemy obok Centrum Komunikacyjnego, zwiedzimy całą długość ulicy Kwiatowej (w dwie strony), zaprezentujemy Urząd Miasta Legionowo – współorganizatora Nightskating Legionowo. Ostatecznie całe wydarzenie zakończy się na terenie Areny Legionowo – mówi Bartłomiej Konopka, koordynator przejazdu.

Przejazd odbędzie się również dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie, która zawsze dba o bezpieczeństwo w naszym mieście i powiecie oraz Komendzie Powiatowej Policji i Straży Miejskiej w Legionowie.

 

Rolkarze pierwszy raz przejechali przez Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.