Pijany ojciec wiózł na rowerze 3-letnią córkę

Pijany ojciec jechał rowerem wioząc swoją 3-letnią córkę. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadków. Wynik badania nie pozostawiał złudzeń, 46-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ostatecznie dziecko trafiło pod opiekę matki, a nieodpowiedzialny ojciec odpowie za narażenie osoby małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

Wieliszewscy policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym rowerzyście. Z relacji zgłaszających wynikało, że mężczyzna przewożąc na rowerze dziecko przewrócił się. Mundurowi bezzwłocznie udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres, gdzie zastali świadków oraz zespół ratownictwa medycznego. Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości 46-letniego rowerzysty, alkomat wskazał ponda 2 promile alkoholu w jego organizmie. 3-latka, po przebadaniu przez ratowników, została przekazana pod opiekę matce, a nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 46-latek usłyszał zarzut narażenia osoby małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Ponadto – zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych za wykroczenie polegające na kierowania rowerem pod wpływem alkoholu.

Wieliszewscy śledczy czynności w tej sprawie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Świadkom zdarzenia dziękujemy za właściwą reakcję i udzieloną pomoc. Dzięki szybkiej obywatelskiej postawie, być może nie doszło do tragedii!

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.