Szpital w Legionowie – końcowe odliczanie przed otwarciem

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uroczyście zatwierdził strukturę organizacyjną szpitala w Legionowie oraz podpisał decyzję wyznaczającą płk. dr n. med. Roberta Ryczka na jego dyrektora podczas konferencji, którą zorganizowano w siedzibie nowego szpitala. W trakcie spotkania dokonano także prezentacji personelu kierowniczego placówki, która rozpocznie działalność na początku przyszłego roku.

Legionowski szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) przy ul. Szaserów w Warszawie, w której utworzone zostaną oddziały: kardiologiczny z pracownią hemodynamiki, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny i ginekologiczny. W strukturze znajdzie się także izba przyjęć z 8-łóżkowym oddziałem obserwacyjnym, przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami, oraz blok operacyjny z trzema salami, a także pracownie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. W szpitalu znajdą się także bank krwi z pracownią serologii transfuzjologicznej i laboratorium analityki medycznej. Zatrudnionych będzie tu 250 osób. Kierownikiem szpitalnej pracowni diagnostyki obrazowej będzie radiolog ppłk. Sebastian Czarkowski; ordynatorem oddziału kardiologii interwencyjnej i chorób wewnętrznych będzie kardiolog dr n. med. Sławomir Gołębiewski; oddziałem chirurgii okulistycznej pokieruje okulista dr n. med. Mateusz Tłustochowicz; na czele oddziału ginekologii małoinwazyjnej i endoskopowej stanie ginekolog, położnik i onkolog dr hab. n. med. Artur Rogowski; ordynatorem oddziału chirurgii ogólnej zostanie chirurg, bariatra i gastrolog dr n. med. Rafał Marszałek; blokiem chirurgii ginekologicznej pokieruje doktor Katarzyna Cybulska; ordynatorem oddziału anestezjologii i intensywnej terapii będzie anestezjolog dr. n. med. Jakub Klimkiewicz; pracownią endoskopii gastrologicznej pokieruje chirurg dr. n. med. Sławomir Fesołowicz, a szpitalną izbą przyjęć doktor Anna Czajka.

– Bardzo się cieszę, że pan pułkownik Ryczek zebrał tak dobry zespół lekarzy, pielęgniarek, specjalistów.(…) Szpital będzie czynny przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a więc będzie realnie niósł pomoc wszystkim tym, którzy pomocy potrzebują – mówił podczas konferencji minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szpital w Legionowie to wyjątkowa inwestycja i to nie tylko dlatego, że tak długo wyczekiwana. – Dla wojska i dla mieszkańców powiatu oznacza to nową jakość w sposobie i warunkach praktycznego stosowania opieki medycznej. Dla systemu ochrony zdrowia to nowe doświadczenie wynikające z połączenia współdziałania podmiotów leczniczych o wzajemnie uzupełniających się poziomach referencyjności, wspierających najlepszą z możliwych formę opieki medycznej – opiekę kompleksową i skoordynowaną – wyjaśnił dyrektor WIM gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.