Włamywacze 3 miesiące spędzą w areszcie

Policjanci z legionowskiej komendy prowadzili czynności związane z ustaleniem osób podejrzewanych o włamanie do blaszanego kontenera i kradzież kół. Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 29 i 32 lata. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o areszt dla obu zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyźni najbliższe 3 miesiąc spędzą w areszcie.

To kolejna już sprawa prowadzona przez legionowskich policjantów zakończona sukcesem. Tym razem policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili czynności ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie osób podejrzewanych o włamanie do blaszanego garażu na terenie miasta. Łupem przestępców padły cztery opony wraz z alufelgami o łącznej wartości 16 tys. złotych.

Zebrana wiedza oraz ustalenia operacyjne pozwoliły na wytypowanie osób podejrzewanych o te czyny. Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. 32-latek został zatrzymany przez kryminalnych, zaś 29-latek wpadł w ręce policjantów zespołu patrolowo – interwencyjnego. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W kolejnych dniach śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem do kontenera i kradzieży kół. Mężczyźni czynu tego dopuścili się w warunkach recydywy. Jednocześnie, policjanci w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową w Legionowie zdecydowali się na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla obu zatrzymanych. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i teraz 29 i 32-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy mężczyznom grozi nawet do 15 lat pozbawiania wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.