Szkolą się jak udzielić pierwszej pomocy

W szkołach ponadpodstawowych realizowane są zlecone przez Powiat Legionowski warsztaty z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi defibrylatora.

W przypadku zachorowania lub wypadku z zatrzymaniem krążenia i oddechu kluczowe dla przeżycia poszkodowanego są pierwsze 4 minuty. W tym czasie nie zdąży dotrzeć lekarz, ale proste czynności ratownicze może wykonać każdy uczestnik zdarzenia. Ich celem jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia, a także ograniczenie w jak największym stopniu powstałych urazów i ich następstw. To ważne, aby posiąść umiejętność udzielania pierwszej pomocy, dlatego szkoleniami wraz z nauką obsługi defibrylatora objęci zostali uczniowie ostatnich klas, nauczyciele i pracownicy szkół średnich z terenu powiatu. W pierwszym etapie, w czerwcu rozpoczęto szkolenia e-learningowe. Teraz przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Warsztaty edukacyjne odbywają się także w przedszkolach i Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Łącznie na ten cel Powiat przeznaczył 10 500,00 zł. Przeszkolonych zostanie w sumie około 800 osób. Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.