Skrzeszew: Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

W sobotę przed północą dyżurny z Wieliszewa otrzymał zgłoszenie o kierowcy mercedesa, który prawdopodobnie mógł być nietrzeźwy. Mężczyzna miał poruszać się drogą wojewódzka nr 632. Wszystko to widział świadek, który uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało, że miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie mieszkańca powiatu legionowskiego zadecyduje sąd.

Kilka minut przed północą dyżurny komisariatu w Wieliszewie otrzymał zgłoszenie o kierującym, który najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie ze świadkiem ustalili, że kierujący mercedesem jadąc drogą wojewódzka nr 632 w Skrzeszewie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 45-latka, podejrzenia świadka potwierdziły się. Kierowca mercedesa miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Teraz mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.