Strażacy szkolą się do kontaktu z mediami

W środę (4.02) w siedzibie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, rozpoczęło się szkolenie dla oficerów prasowych Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa mazowieckiego w zakresie współpracy ze środkami masowego przekazu w sytuacjach kryzysowych.

Podczas szkolenia funkcjonariusze PSP mieli okazję do praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności w prowadzeniu działań komunikacyjnych podczas różnego rodzaju zdarzeń z udziałem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W trakcie warsztatów scenariusze przewidywały min. działania w związku z falą wezbraniową na rzece Wisła w miejscowości Gorszawa w woj. wiślańskim. W trakcie symulacji zespół podgrywający, złożony z kadry dydaktycznej SGSP, generował kolejne sytuacje kryzysowe min. pożar szpitala, zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem przewożącym kilkanaście osób czy działania w związku z usuwaniem skutków burz i huraganowych wiatrów.

Każdy z uczestników brał udział w nagraniu „na żywo” w studiu telewizyjnym oraz w konferencji prasowej.

W szkoleniu z Nowego Dworu Mazoweickiego udział wziął st. kpt. Mariusz Wyszyński – zastępca komendanta Komendy Powiatowej PSP.
Legionowo reprezentował st. kpt. Łukasz Szulborski – dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. To dzięki ich pracy nasza redakcja może przekazywać potwierdzone informacje o pracy strażaków w regionie.

Foto: KW PSP

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.