Jabłonna: Naruszył zakaz sądowy

Policjanci powiatu legionowskiego pełniąc służbę na drogach uniemożliwili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierującym pojazdami. Ponadto zatrzymany rowerzysta 63-letni Mieczysław O. dwukrotnie w ciągu godziny nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania rowerami. Wszyscy podejrzani odpowiedzą przed sądem.

W środę po 10.00 w Jabłonnie policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 63-letni Mieczysław O. ma orzeczony zakaz prowadzenia rowerów od 2012 do 2015 roku. Kiedy policjanci wykonali czynności z 63-latkiem został zwolniony. Po godzinie inny patrol zauważył rowerzystę ponownie jadącego ul. Modlińską. Takie zlekceważenie przepisów nie uszło mężczyźnie na sucho. Ponownie został zatrzymany i za swoje czyny już wkrótce usłyszy zarzuty karne.

W środę także w ciągu całego dnia policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Wpadli oni na ul. Zegrzyńskiej, Długiej i Daliowej w Legionowie. Rekordzistą okazał się kierujący skodą 45-letni Ireneusz B., który wsiadł za kierownicę z 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości powoduje zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.