Serock: Zawody z pierwszej pomocy

W sobotę 23 maja 2015 r., na serockim rynku odbyła się III edycja Zawodów Pierwszej Pomocy, zorganizowanych przez legionowskie PCK przy współudziale Powiatu Legionowskiego.

W zawodach uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu legionowskiego. Polegały one na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym w zaaranżowanych sytuacjach. Głównym celem przedsięwzięcia była nauka kształtowania postaw prozdrowotnych wśród młodzieży oraz podkreślanie wartości wiedzy potrzebnej dla ratowania ludzkiego życia. Zadania, które wyglądały na trudne, nie sprawiły uczestnikom większych problemów. Doskonale wiedzieli bowiem w jaki sposób pomóc tym, którzy tego potrzebują. W zawodach wzięło udział 24 uczniów z 6 zgłoszonych szkół. Zawody zostały zorganizowane przez Powiat Legionowski i Oddział Rejonowy PCK w Legionowie, a szczególne podziękowania należą się strażakom z Klubu Honorowych Krwiodawców Ochotniczej Straży Pożarnej z Chotomowa. Drużyna pod dowództwem p. Zbigniewa Frydrychowicza w składzie: Tomasz Frydrychowicz, Piotr Fonder Iwona Składanek, Aleksandra Klimek, Grzegorz Chudy, Marcin Chmura, Michał Sokołowski stanęła na wysokości zadania.

W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, wiceliderem zostali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku, trzeci stopień na podium osiągnęła drużyna Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie, na czwartym miejscu uplasował się Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 W Legionowie, na piątym  Zespół Szkół w Komornicy, a pozycja szósta przypadła w udziale drużynie Publicznego Gimnazjum w Chotomowie.

Konkurs indywidualny wygrali uczniowie:
I miejsce – Rafał FERENC – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, II Liceum Ogólnokształcące,
II miejsce – Mateusz WIŚNIEWSKI – Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie,
III Miejsce – Mateusz KORAL – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.