Serock: Wrócił statek Zefir

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID wracają rejsy statkiem Warszawskich Linii Turystycznych z Warszawy do Serocka. To prawdziwa wyprawa – statek „Zefir” będzie wypływał z przystani na Żeraniu i kanałem oraz przez Zalew Zegrzyński dopłynie do Serocka.

Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego, a Zalew Zegrzyński to prawdziwy raj dla wędkarzy, amatorów sportów wodnych i plażowiczów. W czasie rejsu statek dodatkowo podpływa pod ruiny starego mostu z 1897 roku, który został wysadzony przez wycofujące się wojska rosyjskie w 1915 roku. „Zefir” zabiera na pokład 98 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. W Serocku przewidziano czas na odpoczynek na lądzie (ok. 2 h), a następnie powrót do Warszawy. Podróż rozpocznie się o godz. 9.00, a powrót do Warszawy jest planowany ok. godz. 18.00.

Zapraszamy na rejsy od 3 lipca do 26 września w soboty i niedziele. Dojazd na przystań jest możliwy autobusami linii 126, 705, 735 i 736 do przystanku Cementownia (na żądanie) lub pociągami SKM linii S3 i Kolei Mazowieckich linii R9 do przystanku Warszawa Żerań (około 300 metrów od przystani).

Bilet normalny na rejs kosztuje 36 zł, ulgowy – 18 zł. Bilety można kupić na stronie internetowej www.bilety24.pl oraz w Punkcie Obsługi Pasażerów przy stacji metra Dworzec Wileński w piątki w godz. 15-18 i w soboty w godz. 8-11.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.