Rozliczenie podatku za 2023 rok

Urząd Skarbowy informuje, że dnia 15 lutego rozpocznie się okres rozliczeń podatku PIT za 2023 rok. Przed rozpoczęciem akcji rozliczeń – w dniach 2 – 14 lutego – Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadzi prace w usłudze Twój e-PIT, które pozwolą przygotować rozliczenia zasilone milionami informacji od płatników. To gigantyczna operacja informatyczna, która umożliwi wygenerowanie rozliczeń PIT dla podatników.

Twój e-PIT to usługa, która udostępniamy w serwisie e-Urząd Skarbowy. Od 15 lutego do końca kwietnia klienci mogą korzystać z uzupełnionych formularzy PIT przygotowanych na podstawie danych, które posiada KAS za poprzedzający rok podatkowy. Po tym czasie będzie możliwość złożenia pierwszego zeznania w usłudze (jeżeli wcześniej zeznanie nie zostało złożone), ale udostępniony formularz będzie wypełniony jedynie danymi identyfikacyjnymi (m.in. NIP/PESEL, imię i nazwisko, dane adresowe).

Skorzystanie z usługi Twój e-PIT nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania ani aplikacji. Wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Przy wykorzystaniu usługi Twój e-PIT nasi klienci będą mogli w łatwy sposób wywiązać się z obowiązku rozliczenia się z urzędem skarbowym. Informacje na temat rozliczenia przy wykorzystaniu usługi znajdują się na stronie: podatki.gov.pl w zakładce Twoj e-PIT.

Wprowadzamy w tym roku przede wszystkim:
nowy formularz PIT-36L dla osób, które rozliczają się podatkiem liniowym;
w zeznaniu PIT-28 dodaliśmy funkcjonalności i załączniki niezbędne do rozliczenia działalności gospodarczej;
w zeznaniu w PIT-36 dodaliśmy funkcjonalności i załączniki niezbędne do rozliczenia działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej w postaci kreatora, który w krokach wskaże podatnikowi co powinien uzupełnić.

Z uwagi na to, że w KAS nie posiadamy informacji o przychodach, kosztach uzyskania przychodów, należnych zaliczkach na podatek, a także o ulgach i odliczeniach podatnik będzie je musiał uzupełnić samodzielnie. Nie pozostawimy go jednak bez wsparcia – zbudowaliśmy narzędzie w postaci kreatora, które krok po kroku będzie prowadziło podatnika w uzupełnianiu przychodów, kosztów uzyskania przychodów czy należnych zaliczkach. Natomiast w kwestii ulg i odliczeń usługa w sposób zbliżony do tego z lat poprzednich będzie umożliwiła ich dodanie poprzez edycję tej sekcji.

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z informacjami o tym, jak złożyć zeznanie za 2023 r. korzystając z usługi Twój e-PIT.

Podziel się z innymi

Opublikowano w Aktualności

Warning: Undefined variable $term_query_in in /home/server794989/ftp/migracja/188.128.183.146/wl/wp-content/plugins/same-category-posts/same-category-posts.php on line 566

Warning: Undefined variable $term_query_exclude in /home/server794989/ftp/migracja/188.128.183.146/wl/wp-content/plugins/same-category-posts/same-category-posts.php on line 567
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.