Centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób z niepełnosprawnościami wchodzi w ostatni etap realizacji

W legionowskim centrum opiekuńczo-mieszkalnym przy ulicy Jasnej schronienie ma znaleźć 20 osób niepełnosprawnych, w tym 4 z nich będzie mogło tam przebywać przez całą dobę. Ta niezwykle ważna społecznie inwestycja przechodzi już do ostatniej fazy realizacji. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to koniec lutego.

Głównym celem projektu jest pomoc 20 dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Całkowita wartość projektu: 5 590 983,45 zł. Gminie udało się pozyska dofinansowanie w kwocie ponad 3 000 000 zł ze środków zewnętrznych. Z budżetu Województwa Mazowieckiego pochodzi – 1 329 289,81 zł, a z Funduszu Solidarnościowego Województwa Mazowieckiego aż 1 757 665,00 zł.

Kubatura centrum opiekuńczo-mieszkalnego to blisko 2,5 tys. m². Budynek ma 2 piętra, jedną kondygnację podziemną, dwie klatki schodowe i windę. Na jego poddaszu powstają pomieszczenia mieszkalne na pobyt całodobowy dla łącznie 4 osób oraz gabinet specjalistyczny. Na półpiętrze umieszczono pokój dla kierownictwa placówki, zaś na jego parterze znajdują się m. in. pomieszczenia na pobyt dzienny dla niepełnosprawnych, sanitariaty, szatnia, gabinety psychologa i zabiegowy oraz część kuchenna.

W piwnicach przewidziano przestrzeń pod m.in. pralnię, szatnie i pokój socjalny personelu oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.