Rowerzysta z 3 promilami w Centrum Legionowa ujęty przez świadków

W sobotę (11.11) o godzinie 16:30 w rejonie Centrum Komunikacyjnego, pracownik monitoringu miejskiego, będący w czasie wolnym od pracy, zauważył pijanego mężczyznę, który odjechał z przed budynku dworca na rowerze. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z dyżurnym legionowskiej Policji, funkcjonariusze natychmiast zostali powiadomieni o zdarzeniu.

Operator postanowił ruszyć za pijanym rowerzystą, który ulicą Piłsudskiego jechał całą szerokościa jezdni min. zjechał na lewy pas wprost pod nadjeżdżający autobus i gwałtownie odbił w prawo zmuszając kierującą samochodem osobowym do gwałtownego hamowania. Na wysokości rynku, pijany rowerzysta przewrócił się na środku jezdni, gdzie został ujęty przez operatora i przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. W trakcie oczekiwania na przyjazd Policji, również inni kierowcy zgłaszali, że również im zajechał drogę i przekazywali informacje na numer 112.

Policjanci ustali, że 43-letni mieszkaniec Legionowa w organizmie miał 3 promile alkoholu. Opiekuńczo został zatrzymany i trzeźwieje w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – przekazała naszej redakcji kom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu grozi mandat w kwocie 2500 złotych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.