Dofinansowanie na realizację nowych inwestycji w Mieście i Gminie Serock

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski podpisał dwie umowy z Burmistrzem Miasta i Gminy Serock Arturem Krzysztofem Borkowskim na realizację nowych inwestycji na terenie Serocka. Łączna kwota dofinansowań to ponad 4,4 mln zł. W spotkaniu uczestniczyła również Monika Karpińska, Skarbnik Miasta i Gminy Serock oraz Katarzyna Harmata, Dyrektor Wydziału Transportu i Rozwoju Regionalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Podczas spotkania zostały podpisane dwie umowy:
– na realizację zadania pn. „Rozwój sieci drogowej na terenie Miasta i Gminy Serock w 2023 r.”, które otrzymało dofinansowanie w wysokości 3 301 124,00 zł,
– na realizację zadania pn. „Utworzenie oddziałów żłobkowych poprzez rozbudowę budynku przedszkola (etap I – rozbudowa budynku przedszkola)”, które otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 156 373,00 zł.

„Rozwój sieci drogowej na terenie Miasta i Gminy Serock w 2023 r.”
Inwestycja będzie polegała na wykonaniu robót budowlanych związanych z budową drogi gminnej w Borowej Górze między ul. Zegrzyńską, a ul. Lipową, przebudową drogi gminnej ul. Norwida w Serocku oraz budową ulicy Jasnej w Jachrance. Celem inwestycji jest m. in. rozwiązanie problemów komunikacyjnych mieszkańców wsi Borowa Góra oraz częściowo Dosin, Stasi Las i Skubianka, a także wsi Jachranka.

„Utworzenie oddziałów żłobkowych poprzez rozbudowę budynku przedszkola (etap I – rozbudowa budynku przedszkola)”

Inwestycja zakłada wykonanie pierwszego etapu inwestycji polegającej na rozbudowie budynku przedszkola przy ul. Oficerskiej 2 w Zegrzu (Gmina Serock). Do zakresu tego etapu należy rozbudowa budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu, drogą wewnętrzną, parkingami, chodnikami, placem zabaw i wiatą gospodarczą. Dobudowana część obiektu będzie pełniła funkcję przedszkola (4 sale zajęciowe wraz z łazienkami, podręcznymi magazynami, szatnią ubrań wierzchnich i komunikacją). Inwestycja jest odpowiedzią na postulaty społeczności lokalnej oraz rosnące potrzeby demograficzne miejscowości Zegrze i całej gminy.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.