Pracownik magazynu kradł mundury

Właściciele firmy produkującej odzież mundurową poinformowali policjantów z Jabłonny o kradzieży towaru z ich magazynu. Praca operacyjna funkcjonariuszy oraz ich dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym zaowocowały zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież jak i za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Na początku lutego do jednej z firm produkującej odzież mundurową na terenie powiatu legionowskiego wezwano policyjny patrol. Zastani na miejscu właściciele przedsiębiorstwa zgłosili kradzież odzieży, butów oraz różnego rodzaju policyjnych jak i wojskowych akcesoriów z hali magazynowej. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze celem wyjaśnienia sprawy.

Praca operacyjna doprowadziła do wytypowania podejrzewanego mężczyzny. 39- letni pracownik firmy w chwili zatrzymania przyznał, że od ponad pół roku kradł rzeczy z magazynu, a następnie je sprzedawał swojemu znajomemu. Mundurowi po ustaleniu sprawcy paserstwa natychmiast dokonali jego zatrzymania. Wartość skradzionych rzeczy to kwota ponad 12 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież jak i za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.