Nietrzeźwa spowodowała kolizję

Policjanci legionowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej. Jak ustalili mundurowi 35-latka, która doprowadziła do zdarzenia kierowała pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz kobieta odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Postępowanie tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Policjanci z legionowskiej drogówki zostali wezwani na ulicę Handlową w Legionowie, gdzie miała miejsce kolizja. Mundurowi na miejscu ustalili, że 35-letnia kobieta, kierując małym VW, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierki ochronne uszkadzając jednocześnie latarnię i znaki drogowe.

Od mieszkanki Legionowa w trakcie interwencji wyczuwalny był alkohol. W związku z tym została poddana badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało blisko 2,4 promila alkoholu w jego organizmie. Kobieta nie odniosła obrażeń.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 35- latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie również za spowodowanie kolizji.Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.