Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Legionowie

12 maja 2024 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Obchody ropoczęły sie godzinie 10.00 w Kościele pw. św. Jana Kantego w Legionowie. Została tam odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji strażaków powiatu legionowskiego. Następnie uczestnicy przemieścili się pod budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie aby ropzocząć uroczysty Apel.

Apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez Dowódcę uroczystości mł. bryg. Marcina Szutkowskiego, który przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Artur Gonera, po czym nastąpił przegląd pododdziałów.

Po podniesieniu biało-czerwonej flagi i odśpiewaniu hymnu narodowego Komendant Powiatowy PSP w Legionowie bryg. Karol Mendak przywitał wszystkich obecnych na uroczystości.

Pierwszym elementem obchodów było ślubowanie, oraz pasowanie na członków młodzieżowych drużyn pożarniczych. 30 młodych adeptów MPD z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Wieliszewa, Legionowa, Woli Kiełpińskiej, Serocka oraz Krubina złożyło ślubowanie na sztandar swojej jednostki.

Następnie z okazji strażackiego święta, jak corocznie, wręczono odznaki, odznaczenia, nagrody oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe dla funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz druhów OSP. 4 maja jest szczególnie wyjątkowym dniem dla społeczności strażackiej. Radosny i świąteczny czas obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka jest okazją do podziękowania wszystkim oddanym tej niebezpiecznej, ale jakże pięknej służbie, a także do uhonorowania ich zasług, zaangażowania i codziennego poświęcenia.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali wszystkim strażakom za poświęcenie i zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz za dobroć okazywaną każdemu w potrzebie, a także składali ciepłe i serdeczne życzenia zebranym na uroczystych obchodach naszego święta.

W imieniu odznaczonych i awansowanych głos zabrał kpt. Przemysław Drabek, który podziękował za doceniony trud służby i pracy, z jakim codziennie mierzy się środowisko strażackie oraz zapewnił o dalszym, niesłabnącym zaangażowaniu w służbie.

W uroczystości udział wzięli:
-nadbryg. Artur Gonera – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,
-Pani Anna Brzezińska – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego
-Pan Roman Smogorzewski – Starosta Legionowski
-Pan. Tomasz Talarski Przewodniczący Rady Powiatu Legionowskiego,
-Pan Bogdan Kiełbasiński – Prezydent Miasta Legionowo
-Pan Artur Borkowski – Burmistrz Miasta i Gminy Serock
-Pani Agnieszka Powała – Wójt Gminy Nieporęt
-przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu legionowskiego,
-przedstawiciele państwowych jednostek organizacyjnych,
-Prezesi Jednostek OSP z terenu powiatu legionowskiego wraz z pocztami sztandarowymi,
-Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu powiatu legionowskiego,
-Funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Legionowie.

Opracowanie: bryg. Łukasz Szulborski KP PSP w Legionowie
zdjęcia: Piotr Mostowiec

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.