Włamywacze ustaleni i zatrzymani tuż po zgłoszeniu przestępstwa

Dzięki skutecznym działaniom legionowskich kryminalnych w niespełna dwie godziny po zgłoszeniu włamania do mieszkania ustalono i zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie wobec 54 i 38-latka Sąd zastosował tymczasowe areszty. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawiania wolności.

Natychmiast po zgłoszeniu włamania do jednego z mieszkań w Legionowie, miejscowi policjanci rozpoczęli intensywne ustalenia w tej sprawie. Szybkie działania operacyjne zaowocowały wytypowaniem i ustaleniem miejsca pobytu podejrzanych mężczyzn. W niespełna dwie godziny od zgłoszenia włamania policjanci, na terenie Warszawy, zatrzymali 54 i 38-latka oraz odzyskali skradzionego z mieszkania laptopa o wartości ponad 4000 złotych.

W toku dalszych czynności legionowscy śledczy zabrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem. Prokurator nadzorujący czynności w tym postępowaniu wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku prokuratury i teraz mieszkańcy Warszawy najbliższe 3 miesiące spędzą za kartkami.

Czyn, którego dopuścili się mężczyźni zagrożony jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.