Policyjny dozór za przemoc wobec partnerki

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej zastosował prokurator nadzorujący dochodzenie wobec 48-latka, który znęcał się nad partnerką. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiej komendy zostali skierowani na interwencję domową. Na funkcjonariuszy oczekiwała zgłaszająca. Kobieta przyznała się, że jej partner od ponad roku znęca się nad nią. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny.

Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej o popełnieniu przestępstwa. Z zeznań kobiety wynikało, że 48-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe. Mężczyzna poniżał, ośmieszał i znieważał kobietę. Stosował również przemoc fizyczną szarpiąc i dusząc partnerkę.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latkowi zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Za przestępstwo znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w prowadzonym dochodzeniu nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.