Jubileusz 30-lecia utworzenia Straży Miejskiej w Serocku

W tym roku przypada jubileusz 30-lecia utworzenia Straży Miejskiej w Serocku. Z tej okazji na sali widowiskowej w Centrum Kultury i Czytelnictwa odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych medali funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Serock – Pan Artur Borkowski, a także Zastępca – Pan Marek Bąbolski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Mariusz Rosiński i komendant Straży Miejskiej w Serocku Pan Adam Krzemiński. Wśród gości znaleźli się również: nadkom. Andrzej Pijanowski – Komendant Powiatowy Policji w Legionowie, asp. szt. Andrzej Janecki – Komendant Komisariatu Policji w Serocku, bryg.Tomasz Wołoszyn – Naczelnik Wydziału Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, Pani Małgorzata Kuźniewicz-Czerko – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Serocku w latach 1990-1994, Pan Sławomir Jakubczak oraz wielu innych znamienitych gości.

Obchody rozpoczęły się od uroczystego apelu i przemówienia burmistrza, który podkreślił ogromne znaczenie Straży Miejskiej dla bezpieczeństwa i porządku w naszym mieście. Następnie komendant Straży Miejskiej przedstawił krótki rys historyczny związany z obchodzonym jubileuszem, po którym nastąpiło wręczenie aktów mianowania na wyższe stanowiska służbowe strażnikom Straży Miejskiej w Serocku. Otrzymali je: Pan Bogdan Dytniak, Pan Zbigniew Wiewióra, Pan Andrzej Mieciek, Pan Krzysztof Malinowski, Pan Mariusz Kochański oraz Pan Paweł Krawczyk i Jarosław Malik.

Pod adresem strażników, którzy odgrywają niezastąpioną rolę w życiu codziennym miasta, padło wiele ciepłych słów. Podczas jubileuszu uhonorowano także kilku weteranów, którzy pracują w Straży Miejskiej od wielu lat i stanowią żywą historię tej instytucji.

Burmistrz wręczył także wyróżnienia Komendantowi Straży Miejskiej w Serocku – Panu Adamowi Krzemińskiemu oraz Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w Serocku – Panu Dariuszowi Urbaniakowi, którzy swą postawą i profesjonalizmem przyczyniają się do skutecznego funkcjonowania całego zespołu straży miejskiej. Wszyscy funkcjonariusze otrzymali pamiątkowe medale okolicznościowe.

Na zakończenie uroczystości zaplanowano krótki występ artystyczny zespołu, po którym wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek. Był to również czas, gdy można było wymienić się wspomnieniami i pogratulować strażnikom ich ciężkiej, odpowiedzialnej pracy. Uroczystość 30-lecia Straży Miejskiej była nie tylko okazją do świętowania, ale także do podkreślenia znaczenia wspólnoty i zaangażowania w budowę bezpiecznego i przyjaznego miasta.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.