Policyjne małżeństwo po służbie zatrzymało pijanego kierowcę

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 22-latek, którego zatrzymało policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby. Obywatel Ukrainy, jechał fordem, a styl jego jazdy wskazywał, że może prowadzić w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca a służba. Każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji, doskonale o tym wie. Funkcjonariusze, również w czasie wolnym od służby, reagują w przypadku, gdy łamane jest prawo.

Tym razem udowodniła to policjantka z Komisariatu Policji w Wieliszewie oraz jej mąż, funkcjonariusz z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Mundurowi w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Policyjne małżeństwo w miejscowości Łacha zauważyło jadący samochód. Styl jazdy kierującego forda wskazywał, że może być pijany. Policjanci szybko zareagowali, zatrzymali pojazd, siedzącemu za kierownicą mężczyźnie uniemożliwili dalszą jazdę i wezwali policyjny patrol.

Jak się okazało, 22-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.