Kolejne prawa jazdy zatrzymane

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze legionowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h. Mundurowi przypominają, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje.

13. lutego, w miejscowości Michałów Reginów okazał się być pechowym dla trojga kierowców, który przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h i stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Do pierwszej kontroli drogowej doszło tuż przed 1. w nocy. Funkcjonariusze legionowskiej drogówki legitymowali obywatela Gruzji kierującego Skodą, który przekroczył prędkość o ponad 58 km/h.

W południe na tym samym odcinku drogi mundurowi zatrzymali do kontroli kobietę kierującą samochodem osobowym marki Peugeot. Tym razem kobieta przekroczyła prędkość o 52 km/h.

Niespełna 11 godzin później, zatrzymano 34-letniego obywatela Ukrainy, który kierując samochodem osobowym marki Citroen przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującym prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu, na kierujących za przekroczenie prędkości nałożono mandat karny w wysokości 1500 oraz 10 punktów karnych.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

mł. asp. Agat Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.