Policjant i strażnicy miejscy z wizytą w Szkole Podstawowej

Wizyta policjanta i strażników miejskich dla pierwszoklasistów w Woli Kiełpińskiej była dużym przeżyciem. To niecodzienne spotkanie było okazją do porozmawiania o ich bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca policjanta i strażnika miejskiego. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali gadżety ufundowane przez serocki samorząd.

Dzielnicowy z Serocka młodszy aspirat Marcin Matusiak oraz dwaj strażnicy miejscy odwiedzili uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Woli Kiełpińskiej. Dzieci były zachwycone wizytą mundurowych.

Głównym celem spotkania było omówienie szeroko pojętej problematyki bezpieczeństwa dzieci. Mundurowi mówili, jak bezpiecznie zachować się na drodze, w domu, ale również w przypadku spotkania groźnego psa, czy osoby obcej. Pierwszaki w praktyce pod okiem mundurowych, przypomniały sobie również prawidłowe zachowania na przejściu dla pieszych oraz poza nim.

Ta niecodzienna wizyta była okazją do tego, aby porozmawiać z prowadzącymi spotkanie na temat ich trudnej służby. Dzieci pytały o wszystko, często też opowiadały swoje ciekawe historie. Jak zawsze dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się wyposażenie do służby, z jakiego na co dzień korzystają policjanci.

Nagrodą za aktywny udział w pogadance oraz uważne słuchanie były odblaskowe gadżety, kamizelki i słodkości ufundowane przez lokalny samorząd.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.