Ćwiczenia Powiatowe w ramach manewrów Kryzys 2021

W miejscowości Białobrzegi odbyły się manewry zgrywające pod kryptonimem Kryzys 2021. W ćwiczeniach oprócz podmiotów KSRG z terenu powiatu legionowskiego brały udział inne formacje mundurowe, Gmina Nieporęt oraz Nadleśnictwo Jabłonna. Gospodarzem terenu na którym zorganizowano ćwiczenia była 9 Brygada Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Białobrzegach.

Ćwiczone epizody związane z zadaniami KSRG obejmowały zagadnienia taktyki działań gaśniczych na obszarach leśnych, dostarczanie wody na duże odległości, doskonalenie zagadnień związanych z współdziałaniem z innymi służbami i podmiotami oraz prowadzeniem działań na terenie jednostek wojskowych.

Jako ramowe założenie przyjęto, iż w czasie silnej palności terenów leśnych dochodzi do dużego pożaru terenów bezpośrednio przyległych do Białobrzeskiej jednostki oraz zapalenia jednego z budynków na terenie garnizonu.

W ćwiczeniach udział brały jednostki:
GCBA 5/32 JRG Legionowo
GBA 2,9/29,7 JRG Legionowo
SLRR JRG Legionowo
GBA 2,7/20 OSP Chotomów
GBA 2,8/16 OSP Nieporęt
GBA 2,5/27 OSP Jabłonna
GCBA 5/32 OSP Kąty Węgierskie
GCBA 5/24 OSP Kałuszyn
GCBA 9,5/65 OSP Chotomów
GBA 2,5/16 WSP Zegrze

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.