Legionowo: Areszt za rozbój

Dzięki szybkiej reakcji legionowskich policjantów zatrzymano sprawcę rozboju, do którego doszło kilka dni temu na terenie miasta. Jak ustalili mundurowi, zatrzymany 41-latek przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i zaczął uderzać ręką po twarzy, żądając pieniędzy. Następnie zabrał mężczyźnie telefon, paczkę papierosów i niewielką kwotę pieniędzy. Na wniosek legionowskiej prokuratury sąd zastosował wobec napastnika areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Legionowa, kiedy to pokrzywdzony wraz ze swoją znajomą przyjechali na spotkania z jej dwoma kolegami. Po krótkim spacerze pokrzywdzony oznajmił, iż musi już wracać do miejsca zamieszkania. Wtedy jeden z kolegów jego znajomej poprosił, aby chwilę porozmawiali na osobności. W trakcie rozmowy 41-latek poprosił, aby pokrzywdzony pożyczył mu pieniądze. Kiedy ten odparł, że nie ma mężczyzna złapał go za szyję, przewrócił na ziemię i zaczął uderzać rękoma po twarzy. Następnie z kieszeni pokrzywdzonego zabrał telefon komórkowy, paczkę papierosów i niewielką kwotę pieniędzy.

Kiedy pokrzywdzonemu udało się wyrwać napastnikowi natychmiast o całej sytuacjo powiadomił Policję. Dzięki przekazanemu rysopisowi oraz szybkiej relacji mundurowych, rozbójnik już po kilku minutach od zdarzenia został zatrzymany. Policjanci odzyskali również skradzione rzeczy.

41-latek trafił do policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych mieszkaniec powiatu legionowskiego został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu rozbójnika na okres 3 miesięcy.

Z uwagi, iż 41-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy grozimy mu karana nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.