Policja szuka hejtera z Jabłonny

W czwartek (3.03) do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, zgłosił się Daniel Szablewski redaktor naczelny portalu Jabłonna Dla Mieszkańców. Dziennikarz złożył zeznania w sprawie kontrowersyjnego komentarza użytkownika „Emma”. Kilka dni wcześniej wójt Jarosław Chodorski złożył zawiadomienie na policji w tej sprawie.

Użytkownik o nicku „Emma” pod jednym z artykułów w portalu www.jablonnadlamieszkancow.pl użył kontrowersyjnych słów pod adresem syna wójta gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego, w ostry sposób opisujących jego niepełnosprawność. Wójt z żoną złożyli zawiadomienie w komisariacie policji w Jabłonnie. Tam wpis uznano za zniesławiający. Po dwóch dniach od opublikowania komentarza, moderator portalu wykropkował kontrowersyjne sformułowania, a później ostatecznie usunął cały wpis.

Policjanci z Jabłonny przesłali materiał do prokuratury w Legionowie, która zleciła ustalenie autora wpisu. Sprawa trafiła do Wydziału Śledczo – Dochodzeniowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

 – O całej sprawie dowiedziałem się z gazet. Z racji, że do tego czasu, nikt z policji nie kontaktował się ze mną, postanowiłem udać się do legionowskiej komendy, aby porozmawiać na temat wpisu „Emmy”. Niezwłocznie, po zasięgnięciu porady prawnej, zostały podjęte odpowiednie kroki w kwestii moderacji komentarza wzbudzającego kontrowersje pod względem moralnym. Portal informacyjny nie może być wykorzystywany do, jak domyślam się, przepychanek politycznych między osobą komentującą artykuły, a wójtem, w które dodatkowo miesza się najmłodszych. Solidaryzuję się w tej przykrej sytuacji z p. Moniką i Jarosławem Chodorskimi, ponieważ dobro dziecka jest dla mnie najważniejsze – mówi naszej redakcji Daniel Szablewski, redaktor naczelny Jabłonny dla Mieszkańców.

Policjanci aktualnie ustalają autora opublikowanego komentarza. Mimo wykonania czynności przez policję, prokuratura zapewne umorzy postępowanie w tej sprawie, pouczając zgłaszających, że oskarżenia z artykułu 212 Kodeksu Karnego, można samemu wnieść do sądu z powództwa cywilnego.

MK

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.