Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu

Tegoroczny długi weekend majowy na terenie powiatu legionowskiego przebiegł spokojnie i bezpiecznie. Od 29 kwietnia do 3 maja 2022 roku na terenie powiatu nie zaistniał żaden wypadek drogowy. Policjanci odnotowali natomiast 18 kolizji. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 12 nietrzeźwym kierującym: 5 kierowcom oraz 7 rowerzystom.

Żadnego wypadku, 18 kolizji i 12 nietrzeźwych kierujących to bilans na drogach na terenie Legionowa i ościennych gmin podczas tegorocznego długiego majowego weekendu.

Minął kolejny pracowity długi weekend dla legionowskich policjantów ruchu drogowego. Wzmożone kontrole drogowe i patrole na ulicach, a wszystko po to, aby było bezpiecznie.

W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Weryfikowali stan trzeźwości. Policjanci wydziału ruchu drogowego dokonali 263 kontroli pojazdów. Wystawili 148 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 118 związanych było z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych za niesprawne pojazdy i 17 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Niestety niektórzy wsiedli do swoich pojazdów po wypiciu alkoholu. Policjanci ujawnili 12 takich osób, 5 kierujących samochodem oraz 7 rowerzystów.

Kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, że droga będzie bezpieczna, jeżeli korzystać z niej będą ludzie odpowiedzialni i przestrzegający przepisów ruchu drogowego.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.