Wrócił na miejsce przestępstwa i wpadł

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla 49-latka, który w połowie kwietnia br. dokonał kradzieży torebki damskiej. Mężczyzna został ujęty przez świadków i przekazany Policji , gdy kilka dni później wrócił na miejsce przestępstwa.

W połowie kwietnia br. policjanci z Wieliszewa otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży. Pokrzywdzona powiadomiła o utracie torebki wraz z dokumentami i pieniędzmi, którą pozostawiła w korytarzu otwartego mieszkania. Sprawą zajęli się śledczy, ustalili wizerunek mężczyzny podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa i rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny.

W sobotę wieczorem mężczyzna został zatrzymany, po tym jak wrócił na miejsce przestępstwa, gdzie został rozpoznany i ujęty przez świadków.
Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego 49-latek usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna w przeszłości był już karany i odbywał wyrok pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego za to przestępstwo odpowiadać będzie w warunkach recydywy Na wniosek miejscowej prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Zobacz również