Prace na przejeździe kolejowym w Zegrzu

Większy poziom bezpieczeństwa będzie na przejeździe kolejowo-drogowym w Zegrzu dzięki sygnalizatorom i rogatkom. W czwartek 5 maja rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania. Prace realizowane na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w zakresie odbudowy linii Wieliszew – Zegrze. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy.

Na miesiąc, od 5 maja a 4 czerwca wykonawca planuje przebudowę przejazdu kolejowo-drogowego w Zegrzu na ulicy Modlińskiej na linii Wieliszew – Zegrze. Zamontowane będą nowe urządzenia: sygnalizatory i rogatki. Wymienione będą tory i płyty na przejeździe. Zainstalowane zostanie nowe oświetlenie i monitoring.

Prace wymagają zmian w organizacji ruchu drogowego. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy. Do Wieliszewa, od strony Zegrza, będzie trasa ulicą Warszawską (droga krajowa nr 61) oraz ulicą Nowodworską (droga wojewódzka nr 632).

Po 28 latach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przywracają połączenie kolejowe do Zegrza. Mieszkańcy zyskają wygodny dojazd do pracy i szkół. Będzie sprawne połączenie pociągami nad Jezioro Zegrzyńskie. Budowany jest tor od Wieliszewa do Zegrza Południowego. Będzie nowy przystanek Wieliszew Centrum.

Projekt „Prace na linii kolejowej nr 28 Wieliszew – Zegrze” jest dofinansowany w 80 proc. ze środków Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Realizacja zadania odbywa się w systemie „projektuj i buduj”. Przywrócenie linii do eksploatacji i ruchu pociągów zaplanowano w IV kwartale 2022 r.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.