Odpowie za paserstwo

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 29-latka, który w mieszkaniu posiadał dwie kolumny głośnikowe pochodzące z kradzieży. Mężczyzna odpowie za paserstwo nieumyślne. Odzyskane kolumny wróciły do właściciela. Za przestępstwo paserstwa nieumyślnego kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z jabłonowskiego komisariatu dzięki uzyskanej informacji pozaprocesowej zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili dwie kolumny głośnikowe, które kilka miesięcy temu zostały skradzione w wyniku włamania do jeden z piwnic na terenie Jabłonny. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że głośniki znalazł.

Kolumny zostały zabezpieczone, a zatrzymany 29-latek usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione prze niego przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2.
Odzyskane głośniki wróciły już do właściciela.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.