Posiadali przy sobie narkotyki

Kolejne porcje narkotyków zostały zabezpieczone przez policjantów z legionowskiej „patrolówki”. Podczas trzech różnych interwencji policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli przy sobie środki odurzające. Teraz mieszkańcy powiatu legionowskiego odpowiedzą przed sadem za posiadanie substancji zabronionych. Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w minionym tygodniu zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami podczas różnych interwencji na terenie miasta.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn to 29-letni kierowca mercedesa, zatrzymanego do kontroli drogowej. Mundurowi podczas kontroli w bagażniku auta ujawnili zawiniątko foliowe, a w nim jak potwierdziło badanie narkotesterem amfetaminę.

Do policyjnej celi trafił także 24-latek, który swoje zdenerwowanie podczas legitymowania tłumaczył tym, że speszy się na autobus. Jednak podczas kontroli osobistej w saszetce mężczyzny mundurowi ujawnili torebkę z zapięciem strunowym, a w niej biały proszek. Zabarwienie testera wskazało na metaamfetanimę.

Odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających nie uniknie również trzeci z mężczyzn. To także 24-latek, który chciał jak najszybciej zakończyć czynność legitymowania, bo jak tłumaczył mundurowym śpieszy się do pracy. Jak się okazało mężczyzna w kieszenie spodni próbował ukryć przed policjantami marihuanę.

Wszystkie substancje zabronione zostały zabezpieczone przez policjantów, zaś każdy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mieszkańcom powiatu legionowski grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.