Pijani kierowcy zatrzymani

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mężczyźni mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W niedzielę policjanci na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali dwóch kierowców, którzy byli pod znacznym wpływem alkoholu. Pierwszy kierowca został zatrzymany w Legionowie, po tym jak przed godziną 18 dyżurny komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że pod jeden ze sklepów na terenie miasta podjechał volkswagen i kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Przybyli na miejsce mundurowi przebadali 49-letniego kierowcę, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przed godziną 22 przez policjantów z Serocka. Mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującego seatem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 41-latka 2,1 promila alkoholu.

Teraz nietrzeźwi kierowcy poniosą konsekwencje przed sądem rejonowym. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.